fbpx

Treść artykułu

Nowy podatek oznacza koniec linowej stawki 19% PIT oraz oznacza wprowadzenie nowej stawki – 36%. Jesteś właścicielem firmy? Sprawdź, czy Ciebie też dotyczą zmiany.

W kwietniu 2018 r., gdy w Sejmie trwały protesty osób niepełnosprawnych, rząd zaproponował nową formę wsparcia tej grupy osób – powołanie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Tzw. daninę solidarnością mają płacić osoby o dochodach powyżej 1 mln zł. W miniony piątek, 26 października 2018 r., Senat przyjął ostateczną wersja ustawy, która ma wejść w życie 1 stycznia 2019 r.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie daniny solidarnościowej?

Sprawdź Doradztwo podatkowe Grant Thornton

Co wprowadzane zmiany oznaczają dla przedsiębiorców? W jaki sposób danina solidarnościowa wpłynie na obciążenia podatkowe przedsiębiorców w zależności od formy prawnej prowadzonej przez nich działalności gospodarczej?

Zapraszamy do lektury najnowszej edycji naszego „Purpurowego Informatora”:

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Polska nadrabia dystans do średnich wynagrodzeń UE

Gdyby pensje w Unii Europejskiej utrzymały obecną dynamikę, Polska pod względem zarobków zrównałaby się ze średnią unijną dopiero za 50 lat. Jednak w ciągu ostatnich dwóch nadrobiliśmy aż osiem lat dystansu – wynika z badania…

Najczęściej czytane