W obliczu cierpienia milionów obywateli Ukrainy, w tym naszych Koleżanek i Kolegów z Grant Thornton w Polsce i ich Rodzin, Przyjaciół z Grant Thornton w Ukrainie, naszych Klientów i ich Pracowników, chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec okrutności wojny, której doświadczają. Jednocześnie ogarnia nas duma, że mamy możliwość pracowania z tak odważnymi i kochającymi swoją Ojczyznę Ludźmi.

Sytuacja w Ukrainie nie pozwala nam stać z boku. Podjęliśmy szereg kroków, by dotrzeć z naszym wsparciem do osób dotkniętych wojną:

1. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Koleżankami i Kolegami z Ukrainy pracującymi z nami na co dzień. Monitorujemy jak zmienia się sytuacja Ich i Ich Najbliższych i staramy się pomóc tam gdzie jest to możliwe. Każda z tych Osób jest dla nas w obecnej sytuacji najważniejsza.

2. Po drugie, chcemy pomóc naszym Koleżankom i Kolegom z Grant Thornton Ukraina. Nie ustajemy w wysiłkach, by ustalić zakres i kierunki wsparcia.

3. Po trzecie, wspólnicy Grant Thornton Polska zdecydowali się przeznaczyć 100 000 zł na różnego rodzaju wsparcie finansowe. W szczególności dotyczy to zakupu materiałów medycznych, które mają trafić do lekarzy zaangażowanych w obronę Kijowa. Prowadzimy ustalenia z renomowaną polską kliniką, mającą bezpośredni kontakt z kijowskimi lekarzami w celu ustalenia zakresu i logistyki wsparcia. To precyzyjna i krytycznie potrzebna w tym momencie pomoc.

4. Równie celowo i precyzyjnie podchodzimy do organizacji zbiórki produktów potrzebnych Rodzinom przybywającym do Wielkopolski, przekraczającym wschodnią granicę, czy będącym jeszcze na terenie Ukrainy. W tym celu jesteśmy w stałym kontakcie z fundacją ORCHIDea, współpracującą z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego w Poznaniu i organizacją Ukraińska Wiosna w zakresie dystrybucji darów. Do akcji możecie dołączyć >> w wydarzeniu na FaceBooku 

W najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach setki tysięcy obywateli Ukrainy będzie poszukiwało pracy, która da im możliwość godnego przetrwania czasu poza ich Domem. Otwórzmy drzwi naszych firm na tych pracowitych Ludzi. Zachęcamy do korzystania i udostępniania naszej instrukcji wskazującej jak krok po kroku zatrudnić pracowników zza naszej wschodniej granicy >> Jak zatrudnić obywatela Ukrainy krok po kroku? INSTRUKCJA

W przygotowaniu są kolejne publikacje, które mają na celu wesprzeć Państwa w pomaganiu.

Jesteśmy wzruszeni tym jak wielu Pracowników naszej firmy angażuje się w akcje pomocowe. Nasze purpurowe serce rośnie i wyraźnie nabiera niebiesko-żółtych odcieni. Tylko zjednoczeni będziemy silni.