Przewodnik po podatkach pośrednich na świecie29.04.2016

Badania pokazują, że następuje zauważalne przesunięcie ciężaru opodatkowania z podatków bezpośrednich na pośrednie. Większość rządów państw na świecie uważa, że podatki pośrednie mają mniejszy negatywny wpływ na wzrost gospodarczy niż podatki bezpośrednie, a podwyżki stawek VAT są postrzegane jako mniej drażliwe niż wzrosty stawek podatków dochodowych.

Podatki pośrednie stają się jednocześnie coraz bardziej skomplikowane. Różnią się pomiędzy poszczególnymi jurysdykcjami i są podatne na zmiany, które czasami mają również charakter eksperymentów. W związku z reformami systemów podatkowych obejmujących również podatki pośrednie, znajomość aktualnie obowiązujących regulacji jest niezbędna. Dotyczy to również polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej prowadzą działalność na rynkach zagranicznych.

Przygotowany przez Grant Thornton „International indirect tax guide 2016” to użyteczny przewodnik po systemach podatków pośrednich obowiązujących w ponad 80 państwach świata. Zawiera on również listę kontaktów do specjalistów Grant Thornton, którzy gotowi są służyć Państwu wsparciem w dostosowaniu do lokalnych regulacji.

Doradztwo podatkowe

Zapoznaj się z usługą
Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

11 najważniejszych zmian w podatkach(...)

Czytaj więcej →

Czy sprzedaż samochodu to zmiana(...)

Czytaj więcej →

Dostawa nie musi być „ciągła”

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami