fbpx

Treść artykułu

Jak przygotować strategię rozwoju gminy w świetle ostatnich zmian przepisów? Jakie elementy musi taki dokument zawierać? Jak opracować analizę SWOT i jak wyznaczyć cele? Eksperci Grant Thornton odpowiadają na te pytania w najnowszym poradniku „Strategie rozwojowe samorządów po nowemu”.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

13 listopada 2021 roku mija rok od wejścia w życie Ustawy z dnia 15 lipca 2020 roku o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Na mocy tych przepisów w ustawie o samorządzie gminnym dodano trzy nowe artykuły (art. 10 e – 10 g) stanowiące o opracowywaniu strategii rozwoju gmin.

W tym mijającym roku firma Grant Thornton opracowała kilka dokumentów strategicznych, opartych na nowych zasadach. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, którymi teraz chcemy się z Państwem podzielić. Stąd pomysł wydania krótkiego poradnika.

Mamy nadzieję, że w prosty i przystępny sposób pokażemy Państwu, że tworzenie dokumentów strategicznych w oparciu o nowe przepisy nie jest wcale skomplikowane, a ich posiadanie w rzeczywistości wytycza drogę rozwoju jednostki samorządu terytorialnego.

Zapraszamy do lektury!

Pobierz raport „Strategie rozwojowe samorządów po nowemu”

Zobacz prezentację

Sprawdź Strategie i plany rozwoju lokalnego Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Doradztwo europejskie Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Doradztwo europejskie

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane