fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Jak przygotować strategię rozwoju gminy w świetle ostatnich zmian przepisów? Jakie elementy musi taki dokument zawierać? Jak opracować analizę SWOT i jak wyznaczyć cele? Eksperci Grant Thornton odpowiadają na te pytania w najnowszym poradniku „Strategie rozwojowe samorządów po nowemu”.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

13 listopada 2021 roku mija rok od wejścia w życie Ustawy z dnia 15 lipca 2020 roku o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Na mocy tych przepisów w ustawie o samorządzie gminnym dodano trzy nowe artykuły (art. 10 e – 10 g) stanowiące o opracowywaniu strategii rozwoju gmin.

W tym mijającym roku firma Grant Thornton opracowała kilka dokumentów strategicznych, opartych na nowych zasadach. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, którymi teraz chcemy się z Państwem podzielić. Stąd pomysł wydania krótkiego poradnika.

Mamy nadzieję, że w prosty i przystępny sposób pokażemy Państwu, że tworzenie dokumentów strategicznych w oparciu o nowe przepisy nie jest wcale skomplikowane, a ich posiadanie w rzeczywistości wytycza drogę rozwoju jednostki samorządu terytorialnego.

Zapraszamy do lektury!

Pobierz raport „Strategie rozwojowe samorządów po nowemu”

Zobacz prezentację

Sprawdź Strategie i plany rozwoju lokalnego Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Doradztwo europejskie Zobacz wszystkie

Fundusze UE dla ukraińskich przedsiębiorców

Czy ukraińscy przedsiębiorcy przenoszący działalność do Polski mogą liczyć na pomoc finansową? Wojna na Ukrainie sprawiła, że do Polski trafiło wielu przedsiębiorców ukraińskich oraz osób, które będą w Polsce starały się założyć działalność gospodarczą. Jaką…

Usługi Grant Thornton z obszaru: Doradztwo europejskie

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane