fbpx

Treść artykułu

Wiosną tego roku polskie firmy przeszły przez rewolucję związaną z RODO – musiały dostosować swoje procedury dotyczące danych osobowych do nowej dyrektywy Unii Europejskiej. Choć w mediach jeszcze nie jest to tak popularny temat, w najbliższych miesiącach wiele polskich firm czeka kolejna rewolucja, pod wieloma względami podobna do tej dotyczącej RODO – jest to implementacja dyrektywy NIS dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

Nakłada ona na spore grono przedsiębiorstw w Polsce obowiązki wprowadzenia procedur zapobiegania przestępstwom internetowym i szybkiego reagowania na wykryte ataki hakerskie. Według szacunków Grant Thornton, wymogi te mogą być nałożone nawet na 2,1 tys. firm w Polsce. Tymczasem kary za niewypełnienie obowiązku mogą sięgać kilkuset tys. zł.

Więcej o dyrektywie NIS dowiesz się w najnowszej edycji naszego „Purpurowego Informatora”:

Zobacz prezentację

Sprawdź Cyberbezpieczeństwo Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Rynek pracy wychodzi z hibernacji

W czerwcu na portalach rekrutacyjnych pracodawcy w Polsce opublikowali 246 tys. ofert pracy. To o jedną czwartą więcej niż w maju i tylko 16 proc. mniej niż przed rokiem – wynika z badania Grant Thornton…

Liderzy – skuteczni w dobie pandemii!

W dobie pandemii COVID-19 – zwłaszcza w odniesieniu do rynku pracy – po kwartale zmagań z koronakryzysem niestety wciąż przeważają informacje niezbyt optymistyczne. Pracownicy obawiają się o pracę, pracodawcy analizują swoje biznesy, dostosowując się do…

Najczęściej czytane