fbpx

Treść artykułu

Wiosną tego roku polskie firmy przeszły przez rewolucję związaną z RODO – musiały dostosować swoje procedury dotyczące danych osobowych do nowej dyrektywy Unii Europejskiej. Choć w mediach jeszcze nie jest to tak popularny temat, w najbliższych miesiącach wiele polskich firm czeka kolejna rewolucja, pod wieloma względami podobna do tej dotyczącej RODO – jest to implementacja dyrektywy NIS dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

Nakłada ona na spore grono przedsiębiorstw w Polsce obowiązki wprowadzenia procedur zapobiegania przestępstwom internetowym i szybkiego reagowania na wykryte ataki hakerskie. Według szacunków Grant Thornton, wymogi te mogą być nałożone nawet na 2,1 tys. firm w Polsce. Tymczasem kary za niewypełnienie obowiązku mogą sięgać kilkuset tys. zł.

Więcej o dyrektywie NIS dowiesz się w najnowszej edycji naszego “Purpurowego Informatora”:

Zobacz prezentację

Sprawdź Cyberbezpieczeństwo Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Polska nadrabia dystans do średnich wynagrodzeń UE

Gdyby pensje w Unii Europejskiej utrzymały obecną dynamikę, Polska pod względem zarobków zrównałaby się ze średnią unijną dopiero za 50 lat. Jednak w ciągu ostatnich dwóch nadrobiliśmy aż osiem lat dystansu – wynika z badania…

Najczęściej czytane