fbpx

Treść artykułu

Rok 2021 przywitał służby kadrowopłacowe szeregiem zmian i nowości.

Dotyczą one m.in. minimalnego wynagrodzenia i stawki godzinowej, obowiązku zgłaszania umów o dzieło do ZUS-u czy kolejnej tury wdrażania PPK.

Ponadto – tak jak na początku każdego roku kalendarzowego – specjaliści ds. kadr i płac muszą dopełnić szeregu formalności: począwszy od rozliczenia i sporządzenia PIT-ów, przez opracowanie harmonogramu czasu pracy, po przygotowanie informacji statystycznych dla GUS-u.

Sprawdź Outsourcing kadr i płac Grant Thornton

Nie trudno się w tym wszystkim pogubić, stąd – aby ułatwić wywiązanie się z tych wszystkich zadań koleżankom i kolegom po fachu – eksperci Grant Thornton przygotowali informator dedykowany obowiązkom pracodawców, z jakich należy się wywiązać na początku roku.

Liczymy, że okaże się przydatnym narzędziem w pracy.

Zapraszamy do lektury:

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Polscy konsumenci szukają „made in Poland”

Wśród 10 największych gospodarek Unii Europejskiej jedynie w Hiszpanii widoczny jest większy patriotyzm konsumencki niż nad Wisłą – wynika z badania „Buy Locally Index” opracowanego przez Grant Thornton.

Boom na rynku pracy bije kolejne rekordy

W sierpniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali blisko 318 tys. nowych ogłoszeń i pracę. To o 34 proc. więcej niż przed rokiem i więcej nawet niż przed pandemią – wynika z raportu Grant Thornton…

Pracodawcy rekrutują częściej niż w 2019 roku

Rynek pracy w Polsce bije kolejne rekordy. W lipcu 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 307 tys. nowych ofert pracy. To nie tylko więcej niż przed rokiem, ale też więcej niż dwa lata temu.

Najczęściej czytane