fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Z przyjemnością prezentujemy kolejną odsłonę „Purpurowego Informatora” – cyklu analiz, w którym omawiamy istotne i aktualne zagadnienia dla przedsiębiorców.

W bieżącym opracowaniu przybliżamy kluczowe kwestie zmian podatkowych związanych z naliczaniem wynagrodzeń, jakie wejdą w życie z początkiem 2022 roku wskutek podpisanej przez Prezydenta ustawy „Polski Ład”. Swoją wiedzą dzielą się eksperci ds. kadr i płac Grant Thornton, a dopełnieniem całości jest przykładowy kalkulator wynagrodzeń.

Sprawdź Outsourcing kadr i płac Grant Thornton

Przepisy Polskiego Ładu w wielu kwestiach na pierwszy rzut oka zdają się być neutralne, bądź korzystne podatkowo, jednak po wejściu w szczegóły, pojawia się coraz więcej pytań, wątpliwości oraz potencjalnych ryzyk. Omawiamy w skrócie:

W zależności od tego, jaka jest Państwa indywidualna sytuacja, konieczna może być weryfikacja Państwa statusu podatkowego i aktualizacja oświadczeń, które załączamy na koniec niniejszego informatora.

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Purpurowy Informator Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane