Wzór uproszczonego sprawozdania CIT/TP19.09.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.

Tym razem tematem naszego cyklu jest wprowadzenie przez Ministra Rozwoju Finansów wzorca uproszczonego sprawozdania CIT/TP.

Z dniem 23 czerwca 2017 r. w życie weszło Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 czerwca 2017 r., które określa wzór uproszczonego sprawozdania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT/TP); Dz. U. z dnia 22 czerwca 2017 r., poz. 1190. Warto zapoznać się ze zmianami, aby mieć na uwadze konieczność kontrolowania wysokości kosztów i przychodów w bieżącym roku podatkowym i co za tym idzie dopełnienia dodatkowego obowiązku sporządzenia sprawozdania CIT/TP.

Zapraszamy do lektury.

 

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Outsourcing rachunkowości

Zapoznaj się z usługą

Artykuły powiązane:

Od 2017 dodatkowe raporty spółek(...)

Czytaj więcej →

Limitowana wysokość kosztów uzyskania przychodów(...)

Czytaj więcej →

Obowiązek przekazywania Krajowej Administracji Skarbowej(...)

Czytaj więcej →

Leasing – jak rozróżnić operacyjny(...)

Czytaj więcej →

Nie zapominajmy o profesjonalizmie w(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami