fbpx

Wzór uproszczonego sprawozdania CIT/TP

Treść artykułu

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.

Tym razem tematem naszego cyklu jest wprowadzenie przez Ministra Rozwoju Finansów wzorca uproszczonego sprawozdania CIT/TP.

Z dniem 23 czerwca 2017 r. w życie weszło Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 czerwca 2017 r., które określa wzór uproszczonego sprawozdania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT/TP); Dz. U. z dnia 22 czerwca 2017 r., poz. 1190. Warto zapoznać się ze zmianami, aby mieć na uwadze konieczność kontrolowania wysokości kosztów i przychodów w bieżącym roku podatkowym i co za tym idzie dopełnienia dodatkowego obowiązku sporządzenia sprawozdania CIT/TP.

Zapraszamy do lektury.

CIT/TP: wzór uproszczonego sprawozdania

(.pdf, Rozmiar: 1,77 MB)

Sprawdź Outsourcing rachunkowości Grant Thornton

Skontaktuj się

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Polska nadrabia dystans do średnich wynagrodzeń UE

Gdyby pensje w Unii Europejskiej utrzymały obecną dynamikę, Polska pod względem zarobków zrównałaby się ze średnią unijną dopiero za 50 lat. Jednak w ciągu ostatnich dwóch nadrobiliśmy aż osiem lat dystansu – wynika z badania…

Najczęściej czytane