Raporty

Produkcja prawa wyraźnie spowalnia 06.07.2018

W I półroczu 2018 r. przyjęto 8,7 tys. stron ustaw i rozporządzeń – wynika z najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego w Polsce”. To spadek o 50 proc. rok(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Obligacje korporacyjne przyciągają inwestorów 15.06.2018

Catalyst nie zwalnia tempa. W 2017 r. wartość nieskarbowych obligacji wyemitowanych na tym rynku wzrosła o 17% i pobiła historyczny rekord
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Purpurowy Informator, Raporty

Mechanizm podzielonej płatności (split payment) 08.06.2018

Kolejna zmiana ustawy o podatku VAT wprowadza nowe rozwiązanie – dodatkową metodę dokonywania płatności – mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Przepisy o split payment, czyli mechanizmie podzielonej płatności(...)
Czytaj więcej →
Raporty, Transfery Ekstraklasy

Wysokie wpływy i bilans bliski rekordu. Transfery w Ekstraklasie 2017/18 18.05.2018

W sezonie 2017/18 kluby LOTTO Ekstraklasy niemal powtórzyły zeszłoroczny rekord przychodów ze sprzedaży zawodników, a jednocześnie utrzymały na relatywnie niskim poziomie wydatki. Tym samym, działalność transferowa polskich drużyn pozwoliła osiągnąć(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Wszystko co o RODO przedsiębiorca wiedzieć powinien 16.05.2018

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu są zagadnienia związane(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Jak nie dać się wkręcić w wyłudzenie VAT 02.05.2018

Ministerstwo Finansów opublikowało Metodykę, mającą ułatwić podatnikom weryfikację dostawców, by nie zostać wplątanym w oszustwo podatkowe. Zagadkowa „należyta staranność” wreszcie nabrała realnych kształtów W ostatnich latach głośno było o sytuacjach,(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Polskie firmy zapowiadają podwyżki cen 03.04.2018

Narasta presja inflacyjna w polskiej gospodarce. Coraz więcej firm poważnie rozważa zwiększenie cen za swoje produkty – wynika z badania Grant Thornton.
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Delegacje służbowe. Praktyczny poradnik i narzędzie do rozliczeń 15.03.2018

Rozliczenie delegacji jest procesem złożonym i przysparzającym różnego rodzaju pytań oraz problemów, wymagającym znajomości przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami