Pozostałe raporty, Raporty

Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią 06.11.2018

W ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią UE potrzeba(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator

Sprawdź, czy zapłacisz daninę solidarnościową 29.10.2018

Nowy podatek oznacza koniec linowej stawki 19% PIT oraz oznacza wprowadzenie nowej stawki – 36%. Jesteś właścicielem firmy? Sprawdź, czy Ciebie też dotyczą zmiany.
Czytaj więcej →
Barometr prawa, Raporty

Legislacyjna burza wyraźnie słabnie 22.10.2018

W III kwartale 2018 r. przyjęto w Polce 2 725 stron maszynopisu aktów prawnych najwyższego rzędu. To spadek o 35,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku –(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

CFO wierzą w mocną koniunkturę 01.10.2018

Ostatni rok był dobry dla działających w Polsce firm. Według badania przeprowadzonego wśród CFO, są oni zadowoleni z kondycji swoich przedsiębiorstw i optymistycznie oceniają perspektywy dla ich działalności.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Firmy nie wiedzą, że są B+R 27.09.2018

Aż 56 proc. średnich i dużych firm w Polsce wprowadza w ciągu roku do oferty nowe pozycje. Jednak niewiele z nich wie, że prowadzi w ten sposób działalność badawczo-rozwojową,(...)
Czytaj więcej →
Raporty

Produkcja prawa wyraźnie spowalnia 06.07.2018

W I półroczu 2018 r. przyjęto 8,7 tys. stron ustaw i rozporządzeń – wynika z najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego w Polsce”. To spadek o 50 proc. rok(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Obligacje korporacyjne przyciągają inwestorów 15.06.2018

Catalyst nie zwalnia tempa. W 2017 r. wartość nieskarbowych obligacji wyemitowanych na tym rynku wzrosła o 17% i pobiła historyczny rekord
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Purpurowy Informator, Raporty

Mechanizm podzielonej płatności (split payment) 08.06.2018

Kolejna zmiana ustawy o podatku VAT wprowadza nowe rozwiązanie – dodatkową metodę dokonywania płatności – mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Przepisy o split payment, czyli mechanizmie podzielonej płatności(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami