Zrównoważony rozwój – zmiany na rynkach wschodzących21.10.2014

Państwa rozwijające się zwracają coraz większą uwagę na środowisko, energię i zasoby naturalne. Podczas wyznaczania strategii traktują te czynniki, jako jedne z kluczowych mogących stymulować, bądź spowolnić wzrost. Z kolei duże korporacje zauważyły, że poprzez ochronę środowiska nie tylko dbają o planetę, ale mogą osiągnąć dodatkowe korzyści.

W ostatnich latach wiele państw poszukuje optymalnego rozwiązania w zakresie doboru bezpiecznych źródeł energii. Jest to spowodowane wzrostem kosztów wydobycia w ramach tradycyjnych źródeł energii, naciskami na redukcję zanieczyszczeń oraz nasilającymi się konfliktami politycznymi i katastrofami ekologicznymi. Ponadto w ostatnich latach mogliśmy zaobserwować znaczącą zmianę w podejściu firm i przedsiębiorców do zużycia i zanieczyszczenia wody. Największe globalne koncerny takie jak Coca-Cola, Nestle czy Accor rozpoczęły inwestycje mające na celu zmniejszenie zużycia wody, a także ograniczenie poziomu zanieczyszczeń.

Konsulting biznesowy

Zapoznaj się z usługą

 

W okresie poprzedzającym Konferencję ONZ w Peru na temat zmian klimatycznych Grant Thornton przeprowadził ogólnoświatowe badanie przedsiębiorstw na temat zrównoważonego rozwoju. Jak wykazały nasze analizy, zarówno koszt energii jak i dostęp do surowców naturalnych jest dużo ważniejszym czynnikiem dla przedsiębiorstw z krajów rozwijających się niż dla firm z rynków rozwiniętych. Z drugiej jednak strony tylko kilka przedsiębiorstw z Europy i USA zadeklarowało zmianę źródeł energii na te bardziej przyjazne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania się z >> RAPORTEM <<

Artykuły powiązane:

Pensje w Polsce pół wieku(...)

Czytaj więcej →

Kiedy odliczyć VAT od usług(...)

Czytaj więcej →

Sposoby rozwiązywania stosunku pracy

Czytaj więcej →

Różnice kursowe w VAT

Czytaj więcej →

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami