Treść artykułu

Specyfika zawodu księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem dobrą praktyką, czyli kalendarzem-ściągawką pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Ważne terminy dla kadrowego i księgowego na luty 2019 r.

28.02 – Przypominamy, że do 28-go lutego przypada ostateczne termin przekazania podatnikom:

  • informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2018 r. (PIT-11)
  • informacji o wypłaconym stypendium, o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych w 2018 r. (PIT-8C).

Płatnicy przekazują informacje w formie papierowej lub elektronicznej. Jeśli przekazujemy dokumenty w formie papierowej, dokument powinien być opatrzony podpisem osoby odpowiedzialnej za jego złożenie. Jeśli zaś w zakładzie pracy przyjęta została forma elektroniczna, dokumenty podpisane będą podpisem elektronicznym. Płatnik ma wtedy możliwość wydruku UPO, czyli urzędowego potwierdzenia odbioru.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane