Doradztwo podatkowe

Kontakt

Doradztwo podatkowe Grant Thornton to kompleksowa pomoc dla podmiotów gospodarczych w zakresie rozwiązywania problemów podatkowych oraz optymalizacji zobowiązań.

Jesteśmy członkiem globalnego zespołu blisko 4400 ekspertów podatkowych świadczących profesjonalne usługi doradcze w niemal 130 krajach na całym świecie.

Nasi lokalni doradcy podatkowi rozwiązują ok. 3 tysięcy problemów podatkowych rocznie. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie dostarczyć naszym Klientom kompleksowe rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo podatkowe, finansowe oraz prawne, jak również realizację zamierzonych celów biznesowych.

Doradztwo podatkowe Grant Thornton zwiększa efektywność prowadzonej działalności.

Naszym klientom zapewniamy:

 • łatwy kontakt ze stałym opiekunem,
 • osadzenie doradztwa w specyfice działalności Klienta,
 • szybkość i terminowość realizacji zleceń,
 • rekomendacje co do sposobu działania,
 • wskazanie możliwych form optymalizacji,
 • elastyczne formy doradztwa (telefon, mail, opinia),
 • dostęp w 1 umowie do specjalistów o wysokich kompetencjach w zakresie podatków, rachunkowości, finansów, prawa cywilnego, prawa spółek i prawa pracy,
 • bieżące informowanie o ważnych orzeczeniach, interpretacjach, zmianach przepisów prawa, możliwościach optymalizacyjnych.

 

Blog podatkowy

Blisko 45 tysięcy spółek w 12 miesięcy

Na koniec 2016 roku zarejestrowanych w(...) czytaj dalej

Fiskus dopiero się rozkręca

W odpowiedzi z 24 czerwca br.(...) czytaj dalej

Przewóz towarów będzie jednak monitorowany za pomocą geolokalizacji

Dnia 18 kwietnia br. na mocy(...) czytaj dalej

Zakres doradztwa podatkowego Grant Thornton obejmuje:

 1. Bieżące doradztwo podatkowe, którego celem jest wspomaganie klientów w zakresie podatkowych aspektów zarządzania oraz w zakresie prawidłowego i rzetelnego wykonania obowiązków podatkowych
 2. Optymalizacje podatkowe, koncentrujące się na wskazaniu ram prawnych i organizacyjnych zapewniających możliwie najniższy poziom opodatkowania przedsiębiorcy.
 3. Ceny transferowe, mające na celu wyeliminowanie lub co najmniej ograniczenie ryzyk podatkowych związanych z transakcjami pomiędzy podmiotami oraz optymalizację zobowiązań podatkowych wynikających z tych transakcji.
 4. Audyt podatkowy, czyli kompleksowe badanie prawidłowości rozliczeń podatkowych w celu zdiagnozowania i ograniczenia lub wyeliminowania nieprawidłowości i związanych z nimi potencjalnych ryzyk podatkowych.
 5. Wspomaganie podatników w zakresie kontaktów z organami skarbowymi oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
 6. Kompleksowe wsparcie Klientów w zakresie prawidłowego wypełnienia obowiązków ustawowych nałożonych zarówno na osoby zagraniczne uzyskujące dochody w Polsce, jak również podmioty dokonujące wypłaty takich świadczeń na rzecz osób zagranicznych.
 7. Wsparcie w zakresie sporządzania deklaracji podatkowych (tax compliance).
 8. Pomoc w procesie ubiegania się o indywidualne interpretacje prawa podatkowego dokonywane przez Ministra Finansów.
 9. Szkolenia, zarówno otwarte, jak i dedykowane – planowane i organizowane dla pracowników konkretnej firmy.

Grant Thornton jednym z największych doradców podatkowych

Jest nam niezwykle miło poinformować, że firma Grant Thornton zajęła wysokie miejsca XI edycji prestiżowego Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”, którego wyniki ogłoszono 23 marca 2017 r.

W rankingu największych firm doradztwa podatkowego Grant Thornton został sklasyfikowany na 4. pozycji w kategorii „Duże firmy (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa)”. Jest to awans o trzy pozycje w stosunku do zeszłorocznej edycji rankingu.

Dodatkowo Małgorzata Samborska, doradca podatkowy i dyrektor w Zespole Doradztwa Podatkowego Grant Thornton, została wyróżniona 3. miejscem w indywidualnym rankingu doradców podatkowych w kategorii „PIT”.

Te wyróżnienia potwierdzają, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doskonałej znajomości praktyki działania organów skarbowych, nasi doradcy skutecznie wspierają swoich Klientów w uzyskaniu korzystnych rozstrzygnięć w spornych sprawach podatkowych na możliwie najwcześniejszym etapie postępowania.

Zapraszamy do współpracy z naszymi doradcami podatkowymi.

Biuro w Poznaniu

ul. Antoniego Baraniaka 88E,
Budynek F,
61-131 Poznań


T: +48 61 625 1100

F: +48 61 625 1101

Zwiedź wnętrza →

Biuro w Warszawie

ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa


T: +48 22 205 4800

F: +48 22 205 4801

Biuro w Katowicach

ul. Francuska 34
40-028 Katowice


T: +48 32 721 3700

F: +48 32 721 3701

najnowsze publikacje

Wykonawstwo zastępcze usług budowlanych bez odliczenia VAT

Czytaj więcej →

Dywidenda od spółki zagranicznej nie zawsze zwolniona z opodatkowania

Czytaj więcej →

Definicja pierwszego zasiedlenia w Ustawie VAT z błędem

Czytaj więcej →

Usługi powiązane:

Bieżące doradztwo podatkowe

Optymalizacje podatkowe

Ceny transferowe

Kontrola i postępowanie podatkowe

Skontaktuj się z nami