Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 47 21.06.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Trzecie ostrzeżenie MF przed agresywną optymalizacją podatkową – faktyczny zarząd spółki a miejsce opodatkowania dochodów 19.06.2017

Minister Finansów kolejny raz ostrzega podatników przed agresywną optymalizacją podatkową – tym razem w zakresie rejestrowania za granicą spółek, których faktyczny zarząd znajduje się w Polsce. Celem takich optymalizacji(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

MF ostrzega przed uwzględnianiem w rozliczeniach faktur na zakup paliwa, który faktycznie nie miał miejsca 19.06.2017

Minister Finansów ostrzega podatników przed nabywaniem faktur za paliwo a następnie uwzględnianie ich w swoich rozliczeniach, szczególnie w zakresie podatku VAT. Na swojej stronie internetowej MF przedstawił proceder wystawiania(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Leasing – jak rozróżnić operacyjny od finansowego? 12.06.2017

Leasing jest tematem bardzo obszernym. Można by napisać wiele artykułów, a nawet książkę, a temat nadal byłby niewyczerpany. Ja skupiłam się na najważniejszych cechach oraz różnicach dotyczących leasingu operacyjnego(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

MLC, czyli koniec stabilnych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania 12.06.2017

Dnia 7 czerwca 2017 r. Polska podpisała porozumienie dotyczące wdrożenia Konwencji wielostronnej implementującej środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku (Multilateral Convention(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 46 07.06.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Wpływ darowizn dokonanych za życia spadkodawcy na zachowek 06.06.2017

Zupełnie niesłusznie, zachowek kojarzony jest zazwyczaj wyłącznie z dziedziczeniem ustawowym. Tymczasem, z roszczeniami z tytułu zachowku wystąpić mogą pominięci spadkobiercy ustawowi, jak również ci, którzy w związku z niewłaściwą(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Opodatkowanie zwrotu ze spółki osobowej części wkładu 06.06.2017

Spółki osobowe na przestrzeni ostatnich lat stały się bardzo często wykorzystywaną formą prawną prowadzenia biznesu. Wspólnicy wnoszą do takich spółek wkłady pieniężne, wybrane aktywa – jak nieruchomości, czy też(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami