Doradztwo podatkowe

Pakiet tytoniowy 22.08.2017

Wyroby tytoniowe zgodnie z dyrektywami unijnymi objęte są akcyzą. Zalicza się do nich papierosy, cygara i cygaretki oraz tytoń do palenia. Stosowany jest do nich system zawieszenia poboru akcyzy,(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw w województwie łódzkim 22.08.2017

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, ogłosiło konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach poddziałania(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Wsparcie realizacji prac badawczo-rozwojowych w ramach kolejnej edycji konkursu INNOSBZ 22.08.2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – Sektorowe programy B+R, Program sektorowy: INNOSBZ.
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 50 16.08.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Limitowana wysokość kosztów uzyskania przychodów związanych z nabywaniem usług niematerialnych 16.08.2017

Minister Rozwoju i Finansów w dniu 12 lipca 2017 roku na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji zamieścił obszerny projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych, którego jednym(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Koniec podatku u źródła od biletów lotniczych 16.08.2017

Ustawa umożliwiająca przedsiębiorcom dokonanie jednorazowej amortyzacji środków trwałych o wartości do 100 000 PLN zawiera też nie tak szeroko komentowane, a istotne unormowanie. Zgodnie z wprowadzanymi nią przepisami, nie pobiera(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Zarządca sukcesyjny, czyli remedium na problem sukcesji firm rodzinnych 10.08.2017

W obecnym stanie prawnym przedsiębiorstwo jest nierozerwalnie związane z osobą przedsiębiorcy. Tym samym, wraz ze śmiercią przedsiębiorcy kończy się de facto byt prawny prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, a(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Podatek minimalny – dla kogo i po co? 10.08.2017

Zgodnie z projektem zmian do Ustawy CIT oraz Ustawy PIT od 2018 r. wprowadzony ma zostać tzw. minimalny podatek dochodowy, tj. podatek uiszczany przez podmioty będące właścicielami nieruchomości komercyjnych(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Niestabilność systemu prawnego hamuje polskich przedsiębiorców. Legislatorzy niestety wciąż nie zdają sobie z tego sprawy, bijąc kolejne rekordy w produkcji prawa. Po poprzednich rekordowych latach mogłoby się wydawać, że tempo tworzenia nowych ustaw i rozporządzeń musi spaść, a obszarów które wymagają zmiany przepisów będzie coraz mniej. Tymczasem jest odwrotnie i polscy przedsiębiorcy jeszcze bardziej toną w gąszczu nowych przepisów.

 

Przemysław Polaczek Partner Zarządzający w Grant Thornton

Zamiana stawki 8% na 5% dla produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych oznaczałoby dla budżetu koszt maksymalnie kilkuset milionów złotych. Przy wpływach VAT na zakładanym na 2017 r. poziomie 143,5 mld zł – to bardzo niewielka kwota, tymczasem korzyść dla przedsiębiorców byłaby ogromna.

 

Małgorzata Samborska Doradca podatkowy, Dyrektor Zespołu Doradztwa dla Branży Artykuły Spożywcze i Napoje

Rynek Catalyst bez wątpienia pozostaje niekwestionowanym liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto również zaznaczyć, że nie zachwiały nim takie wydarzenia polityczne jak brytyjskie referendum w sprawie Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, polski rynek długu korporacyjnego, dzięki nieznacznej korelacji z zagranicą stanowi stabilną ofertę i ostoję dla inwestorów, charakteryzujących się awersją do ryzyka.

 

 

Rafał Śmigórski Partner w departamencie Doradztwa Transakcyjnego w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami