Doradztwo europejskie

Na jakie wsparcie z funduszy UE będą mogli liczyć przedsiębiorcy w 2019 r.? 17.12.2018

Chociaż jesteśmy już za półmetkiem obowiązywania perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020, to Instytucje Finansujące dysponują jeszcze całkiem sporym budżetem do rozdysponowania. W 2019 r. najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Zmiany w podatkach 2019 – VAT, CIT, PIT, PCC, Ordynacja podatkowa i inne 12.12.2018

Jak co roku, okres listopadowo-grudniowy niesie ze sobą szereg zmian w przepisach podatkowych, w których nie sposób się nie pogubić. W tym roku dodatkowo są one wprowadzane na podstawie(...)
Czytaj więcej →
Ochrona danych osobowych (RODO)

RODO – co nowego dla pracodawców przyniesie 2019 rok 10.12.2018

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679 jest już rządowym projektem ustawy, który został skierowany do sejmu. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych z(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Kobiety na rynku pracy – z jakimi problemami mierzą się na co dzień? 10.12.2018

Kobiety na polskim rynku pracy stanowią już prawie połowę pracowników aktywnych zawodowo. Z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy, wykorzystywanie własnych możliwości i sięganie po(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

PPE kontra PPK – co trzeba wiedzieć? 10.12.2018

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób muszą od 1 lipca 2019 r. podpisać z odpowiednią instytucją finansową umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK). Zwolnieni są ci, którzy uruchomili w firmie(...)
Czytaj więcej →
Konsulting, Zarządzanie projektami

Pracownicy 45+ – czas, by postawić na doświadczenie w Twojej organizacji 05.12.2018

Pracodawcy zauważyli już, że na dłuższą metę dużo bardziej opłaca się im postawić na doświadczenie, odpowiedzialność, lojalność i chęć dzielenia się wiedzą. A to jest właśnie to co utożsamiają(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Dyrektywa NIS, czyli nowe CYBERobowiązki firm 05.12.2018

Wiosną tego roku przez polskie firmy przetoczyła się „akcja RODO”. Choć nie jest o tym teraz aż tak głośno, właśnie rozpoczyna się druga, pod wieloma względami podobna rewolucja związana(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Podatek od wynajmowanych nieruchomości – duże zmiany w podatku od nieruchomości komercyjnych 05.12.2018

Od 1 stycznia 2019 r. tzw. podatek od nieruchomości komercyjnych (art. 24b Ustawy CIT i art. 30g Ustawy PIT) przybierze zupełnie nową formę. W tym przypadku nie chodzi o(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami