Doradztwo podatkowe

Czas na kwestionowanie kwoty podatku VAT z przeniesienia ograniczony 13.08.2018

Zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Organy podatkowe kwestionują jednak podatek VAT z przeniesienia w wysokości(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Zarząd sukcesyjny jeszcze w 2018 roku 07.08.2018

Rozwiązania mające na celu zachowanie zdolności operacyjnej i ciągłości działania przedsiębiorstwa prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w sytuacji śmierci przedsiębiorcy wejdą w życie jeszcze w 2018 r. na(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Certyfikat rezydencji otrzymany po wypłacie pozwoli uniknąć WHT 06.08.2018

Fiskus prezentuje korzystne podejście do udokumentowania siedziby podatnika certyfikatem rezydencji dla celów odstąpienia od pobrania podatku u źródła (WHT) lub pobrania go w niższej wysokości. Z interpretacji indywidualnych oraz(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Innowacyjne projekty na Podlasiu 02.08.2018

Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego przy pomocy funduszy unijnych będą mogli rozwinąć swoje firmy poprzez inwestycje w innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwach
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Sektor farmaceutyczny może liczyć na wsparcie! 02.08.2018

Od 3 sierpnia 2018 r. do 2 października 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaplanowało nabór wniosków dla przedsiębiorców na projekty badawczo-rozwojowe sektora farmaceutycznego  w ramach Działania 1.2(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Sieć otwartych innowacji w Programie Inteligentny Rozwój – konkurs na granty dla MŚP 02.08.2018

Konkurs na granty dla MŚP na pokrycie kosztów transferu technologii w obszarze innowacji produktowej lub procesowej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa II Wsparcie otoczenia i(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe

Ministerstwo Finansów znów szykuje zmiany w cenach transferowych 31.07.2018

Dynamika zmian przepisów w zakresie cen transferowych jest w ostatnich latach ogromna. Obecnie podatnicy sporządzają dokumentacje podatkowe na „nowych” zasadach, obowiązujących dla transakcji realizowanych w roku podatkowym 2017, natomiast(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Dotacje dla przedsiębiorców i jednostek naukowych na badania przemysłowe 30.07.2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia z Województwem Łódzkim pn. „Łódzkie w dobrym zdrowiu” ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie działań w zakresie prowadzenia badań przemysłowych w(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami