Konsulting, Zarządzanie projektami

Pracownicy 45+ – czas, by postawić na doświadczenie w Twojej organizacji 05.12.2018

Pracodawcy zauważyli już, że na dłuższą metę dużo bardziej opłaca się im postawić na doświadczenie, odpowiedzialność, lojalność i chęć dzielenia się wiedzą. A to jest właśnie to co utożsamiają(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Dyrektywa NIS, czyli nowe CYBERobowiązki firm 05.12.2018

Wiosną tego roku przez polskie firmy przetoczyła się „akcja RODO”. Choć nie jest o tym teraz aż tak głośno, właśnie rozpoczyna się druga, pod wieloma względami podobna rewolucja związana(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Podatek od wynajmowanych nieruchomości – duże zmiany w podatku od nieruchomości komercyjnych 05.12.2018

Od 1 stycznia 2019 r. tzw. podatek od nieruchomości komercyjnych (art. 24b Ustawy CIT i art. 30g Ustawy PIT) przybierze zupełnie nową formę. W tym przypadku nie chodzi o(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Zmiana podejścia prezentowanego przez MF w zakresie składania sprawozdań finansowych 28.11.2018

Ministerstwo Sprawiedliwości zajęło stanowisko w zakresie sposobu składania sprawozdań finansowych od 1 października 2018 r. Jakie skutki zaprezentowane stanowisko będzie miało dla podatników?
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na grudzień 28.11.2018

Ostatni miesiąc roku to najbardziej intensywny czas dla przedsiębiorstw. Realizacja celów biznesowych, w połączeniu z obowiązkami publiczno-prawnymi, wymaga doskonałej organizacji pracy. Jako narzędzie, które ma pomóc w skutecznym i(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe

Zniesienie obowiązku dokumentacyjnego do umów spółek osobowych 27.11.2018

Jednym z najczęściej zmienianych w ostatnich latach obszarów prawa podatkowego są regulacje dotyczące cen transferowych i obowiązków dokumentacyjnych z tym związanych. Podatnicy dopiero co uporali się z dokumentacjami za(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Limit kosztów finansowania dłużnego 21.11.2018

Obowiązujące od 1 stycznia 2018 roku nowe zasady ujmowania w kosztach podatkowych kosztów finansowania dłużnego przysporzyły i przysparzać będą szereg problemów podatnikom. Wynika to niestety z nieczytelnych przepisów, które(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Zarząd sukcesyjny – już za kilka dni nowe rozwiązanie wspierające sukcesję biznesu 21.11.2018

25 listopada 2018 r. wchodzi w życie ustawa wprowadzająca nieznaną dotychczas w Polsce instytucję prawną w postaci zarządu sukcesyjnego. Wprowadzane rozwiązane ma zapobiegać „śmierci firmy” w sytuacji, gdy dochodzi(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami